Lencioni

PATRICK
M.
LENCIONI

Założyciel The Table Group, firmy konsultingowej specjalizującej się w rozwoju zespołów kierowniczych i promowaniu zdrowia organizacyjnego. Jako konsultant i uznany mówca współpracował z tysiącami kierowników wyższego szczebla, zarówno w przedsiębiorstwach z listy Fortune 500 i rozpoczynających działalność firmach wysokich technologii, jak i uniwersytetach i firmach typu non profit. Lencioni jest autorem sześciu książek, w tym także bestsellera z listy „New York Timesa” – Pięć dysfunkcji pracy zespołowej.

W swojej przełomowej pracy opiera się na piramidzie pięciu dysfunkcji, które ustawia względem siebie według prawidłowości, jaką jest związek przyczynowo skutkowy. Brak satysfakcji z wykonywanej pracy wpływa nie tylko na los jednostek, ale także na los całych firm. Niezadowolenie pracowników przekłada się bezpośrednio na wydajność, rotację kadr oraz morale, co w końcu musi odbić się na kondycji finansowej przedsiębiorstwa.

U podstaw wspomnianych problemów Lencioni upatruje brak bezpieczeństwa i zaufania, co z kolei nie pozwala na otwartą komunikację oraz wyrażanie otwartej opinii na forum w celu nie dopuszczenia do konfliktu wynikającego z różnorodności. Tymczasem umiejętne opracowanie konfliktu wynikającego z odmienności jest kluczem do budowania i utrzymania zaangażowania, za którym stoi pożądana przez wielu liderów odpowiedzialność. Nazywają ją oni empowermentem. W praktyce oznacza on rozłożenie sił i ciężaru wpływu na pracowników, zamiast skupianie go w osobie lidera.

Pracujemy długofalowo nad dysfunkcjami zespołowymi przywracając balans pomiędzy poszczególnymi składowymi, który gwarantuje wypracowywanie wyników w atmosferze satysfakcji i zadowolenia. Zmniejsza się dzięki temu ryzyko rotacji, a zwiększa efektywność i wydajność zespołu. 

Przywódcy, liderzy, kierownicy, którzy chcą zapewnić firmie kulturową przewagę konkurencyjną, menedżerowie, którzy chcą zaangażować i zmotywować swoich pracowników, wyposażani są na naszych warsztatach w skuteczne narzędzia do pracy w obrębie swoich zespołów.