Ralph Talmont

Konsultant, mówca i trener w komunikacji i strategii przyszłościowej dla firm i organizacji, opierający swoją pracę na wieloletnim doświadczeniu w przemyśle kreatywnym i startupach technologicznych.

W ciągu trzydziestu lat kariery w komunikacji wizualnej współtworzył produkty multimedialne, kampanie marketingowe dla globalnych marek, projektował i redagował publikacje i graficzną oprawę wydawnictw muzycznych, reżyserował wydarzenia artystyczne. Początkiem jego równoległej kariery w startupach technologicznych (w 1999) był pierwszy na świecie portal dla specjalistów branży księgarskiej (autorów, edytorów, producentów i specjalistów ds. zarządzania prawami własności.) Od tego czasu Ralph działa w firmach technologicznych jako współzałożyciel lub doradca.

Wyprodukował 30+ książek na tematy tak różnorodne jak największe na świecie jachty, podróże szlakami produkcji wina, po maoryską mitologię plemienną, a jego fotografie zdobiły strony czołowych magazynów. Pasjonat jazzu i podróży. Kurator i lider zespołu TEDxWarsaw, pierwszej i największej w Polsce corocznej konferencji TEDx. Służy też jako TEDxSeniorAmbassador na Europę Wschodnią.